تبلیغات
وبلاگicon
پایگاه مهندسان (مکانیک دزفول) - مطالب بهمن 1390
پایگاه مهندسان (مکانیک دزفول)
این سایت در شبکه ساماندهی وب های پارسی ثبت شده است
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وطن یعنی سرود پاک بودن نگهبان تمام خاک بودن
وطن یعنی نژاد آریایی نجابت ، مهرورزی ، باصفایی
+++++++++++

پروردگار شما آن خدایی است که آسمانها و زمین را در شش روز خلق کرد، آن گاه بر عرش (فرمانروایی) قرار گرفت، روز را به پرده شب (و به عکس) در پوشاند که با شتاب در پی آن پوید، و نیز خورشید و ماه و ستارگان را مسخّر فرمان خود آفرید. آگاه باشید که ملک آفرینش خاص خداست و حکم نافذ فرمان اوست، بس منزه و بلند مرتبه است خدای یکتا که پروردگار عالمیان است.)
(Your Guardian-Lord is Allah, Who created the heavens and the earth in six days, and is firmly established on the throne (of authority): He draweth the night as a veil o'er the day, each seeking the other in rapid succession: He created the sun, the moon, and the stars, (all) governed by laws under His command. Is it not His to create and to govern? Blessed be Allah, the Cherisher and Sustainer of the worlds!)
++++++++++++
جهت ارتباط با سایت
mejsu@mihanmail.ir
mejsu@mailfa.org
mejsu@vatanmail.ir
mejsu@chmail.ir

مدیر وبلاگ : محمد سفیدگر
نظرسنجی
نظر سنجی بقای وب سایت ( یکی از گزینه های زیر را با توجه به اطلاعیه انتخاب کنید )

آیا می دانید: که بیشترین آمار فرار مغزهادر جهان (در 61 کشور بزرگ مورد مطالعه) مربوط به کشور عزیز ما ایران است؟  آیا خبر دارید که تقریبا پنجاه در صد دانش آموزانی که در المپیاد های مختلف موفق به کسب مدالهای جهانی شده اند ، اکنون در خارج از کشور هستند و بیش از هفتاد و پنج درصد آنها در ایالات متحده ی امریکا درحال ادامه ی تحصیلند ؟ آیا میدانید در همین حال دانشگاههای کشورهای همسایه ما ، مثل امارات متحده عربی ، با تبلیغات گسترده در حال جذب دانشجو از ایران و سایر نقاط دنیا هستند؟
بر اساس بررسی های انجام شده و آمارهای مختلف ، بیشترین مهاجرت تحصیل کردگان ، به سایر کشورها از ایران صورت می گیرد.برای مثال طبق آماری که در سال 2004 منتشر شده بیش از یکصد و پنجاه هزار نفر تحصیلکرده ی ایرانی در هر سال به خارج مهاجرت می کنند ، تا در سایر کشورها به زندگی بهتری دست یابند. در یک بررسی اعلام شده که چهار نفر از هر پنج نفر تحصیل کرده ( 80%) تمایل به مهاجرت دارند و این آماری وحشتناک است .چرا که بسیاری از این افراد هیچگاه برای ادامه ی زندگی به ایران باز نخواهند گشت.


معنی دیگر جمله های بالا اینست که کشور ما بسرعت در حال از دست دادن نیروهای متخصص و نخبه ی خود می باشد و این برای آینده ی ما بسیار غم انگیز و مشکل آفرین خواهد بود.آیا میدانید فقط هزینه ی مادی این فرار نخبه گان درحدود بیش از پنجاه بیلیون دلار در سال تخمین زده می شود؟و برخی معتقدند که فرار هر نخبه معادل تخریب ده حلقه چاه نفت به اقتصاد مملکت ضربه میزند؟
آیا خبر دارید که نخبه گان مهاجرایرانی ، هر یک ، در رشته ی کاری خود بسیار موفق بوده اند و جزء نقاط قوت مجموعه هائی هستند که در آن مشغول به کارند؟
هموطن ایران کشور ما ، یادگار نسلهای کهن ، و همه ی عشق و وجود ماست به آن پشت نکنیم.
ایران به من ، به تو و به ما نیاز دارد تنهایش نگذاریم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چهار دانشجو که به خودشان اعتماد کامل داشتند یک هفته قبل از امتحان پایان ترم به مسافرت رفتند و با دوستان خود در شهر دیگر حسابی به خوشگذرانی پرداختند. اما وقتی به شهر خود برگشتند متوجه شدند که در مورد تاریخ امتحان اشتباه کرده اند و به جای سه شنبه، امتحان دوشنبه صبح بوده است. بنابراین تصمیم گرفتند استاد خود را پیدا کنند و علت جا ماندن از امتحان را برای او توضیح دهند. آنها به استاد گفتند: « ما به شهر دیگری رفته بودیم که در راه برگشت لاستیک خودرومان پنچر شد و از آنجایی که زاپاس نداشتیم تا مدت زمان طولانی نتوانستیم کسی را گیر بیاوریم و از او کمک بگیریم، به همین دلیل دوشنبه دیر وقت به خانه رسیدیم.».....استاد فکری کرد و پذیرفت که آنها روز بعد بیایند و امتحان بدهند. چهار دانشجو روز بعد به دانشگاه رفتند و استاد آنها را به چهار اتاق جداگانه فرستاد و به هر یک ورقه امتحانی را داد و از آنها خواست که شروع کنند....آنها به اولین مسأله نگاه کردند که 5 نمره داشت. سوال خیلی آسان بود و به راحتی به آن پاسخ دادند.....سپس ورقه را برگرداندند تا به سوال 95 امتیازی پشت ورقه پاسخ بدهند که سوال این بود: « کدام لاستیک پنچر شده بود؟»....!!!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
اهل دانشگاهم
رشته ام علافی‌ست
جیب‌هایم خالی‌ست…
دوستانی همه از دم ناباب
و خدایی که مرا کرده جواب
اهل دانشگاهم
قبله ام استاد است
جانمازم نمره!
خوب می‌فهمم سهم آینده من بی‌کاریست
من نمی‌دانم که چرا می‌گویند
مرد تاجر خوب است و مهندس بیکار
و چرا در وسط سفره ما مدرک نیست
چشم ها را باید شست
جور دیگر باید دید
باید از مردم دانا ترسید!
باید از قیمت دانش نالید!
وبه آن‌ها فهماند
که من ایجا فهم را فهمیدم
من به گور پدر علم و هنر خندیدم!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

در سطح بین المللی دانشگاه "هاروارد" بعنوان برجسته ترین دانشگاه جهان در صدر جدول قرار دارد و دانشگاه مشهور "کارولینسکا" در استکهلم سوئد که از جمله کادر علمی آن هر ساله برنده جایزه نوبل در رشته پزشکی را معرفی میکند نیز در لیست 50 نام اول قرار گرفته است. دو دانشگاه دیگر سوئد نیزدر میان 500 دانشگاه برجسته جهان در در لیست 100 نام اول قرار دارند که عبارتند از دانگشاه لوند در جنوب سوئد و دانشگاه اپسالا. در سطح اروپا دانشگاه کمبریج در انگلستان برجسته ترین دانشگاه اروپا ارزیابی شده است و در اینجا نیز دانشگاه "کارولینسکا" با رتبه ششم در میان 10 نام صدر لیست قرار دارد. در میان پنجاه دانشگاه برجسته اروپا دانشگاههای اپسالا, لوند و استکهلم هر سه در میان لیست 50 نام اول قرار دارند. در سطح آسیا و اقیانوسیه دانشگاه توکیو بعنوان برجسته ترین دانشگاه در صدر لیست قرار دارد. در میان کشورهای هم تراز ایران فقط ترکیه و اسراییل در این لیست موجودند. ترکیه و اسراییل چندین دانشگاه در میان لیست صد دانشگاه برجسته آسیا و اقیانوسیه دارند. نام هیچ دانشگاهی از کشوری عربی در این لیست دیده نمیشود و نشانی از نام هیچ دانشگاهی در ایران نیز در میان کل 500 دانشگاه برجسته جهان وجود ندارد.!!! این در حالیست که حتی دانشگاههای کوچکتر سوئد مانند دانگشاه "لینشوپینگ" نیز در لیست 500 دانشگاه برجسته جهان قرار دارند که در مورد یک کشور با جمعیت هشت میلیونی استانداردی در بالاترین سطوح بشمار میرود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

مرتاض هندی در حال ریاضت


مرتاض هندی در حال ریاضت

فک کنم میخواد با این کاراش وارد دانشگاه بوعلی بشه ولی گمون نکنم بتونه داخل دانشگاه دووم بیاره....

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

اینم چنتا عکس باحال امیدوارم خوشتون بیاد...


 


مسواک کورکودیل


تیر برق


شیلنگ جمع کن


سلام...


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
اتومبیل مخصوص خانم ها هم ساخته شد!! + تصاویر


اتومبیل مخصوص خانم ها هم ساخته شد!! + تصاویرYCCکه برگرفته از Your Concept Car و به معنی “ماشین مفهومی شما” نامگذاری شده، اولین اتومبیلی است که منحصرا به سفارش زنان و برای زنان در شرکت ولوو ساخته شده است.

 


اتومبیل مخصوص خانم ها هم ساخته شد!! + تصاویر ، www.irannaz.com
ادامشو حتما بخونید...


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شرکتی به نام نیوهلند جزئیات جدیدی را درباره جدیدترین تراکتور هیدروژنی جدید ارائه کرده است که نشان می دهد این تراکتور از نظر قدرت و کارایی با تراکتورهای دیزلی برابری می کند.


تراکتور


 
با توجه به تمرکز شدید شرکت های تولید کننده ماشین آلات بر روی سوختهای جایگزین در خودروها، روزی که سوختهای فسیلی کنونی کاملا فراموش شوند چندان دور نخواهد بود.دوچرخه ها، موتورسیکلتها و خودروهای زیادی طی سالهای اخیر الکتریکی شده اند و اکنون موج سبز شدن خودروها به تجهیزات کشاورزی نیز رسیده است و شرکتی به تازگی جزئیاتی از تراکتورهای هیدروژنی خود را منتشر کرده است.شرکت کشاورزی "نیوهلند" این تراکتور را با نام NH2 که از قدرتی برابر 135 اسب بخار برخوردار است، تولید کرده است. در واقع این تراکتور دو موتور الکتریکی 135 اسب بخار برخوردار است که یکی از آنها برای مدارهای کمکی و اتصالات مکانیکی که برای انجام کارهای مختلف به تراکتور وصل می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد.مخزن 18 پاوندی هیدروژن در این تراکتور می تواند هیدروژن را با فشاری بالا ذخیره کند، در حالی که این هیدروژن خود در مزرعه تولید خواهد شد.از این رو نیوهلند در جستجوی شیوه های مختلف برای تولید هیدروژن است، شیوه هایی از قبیل الکترولیز، تصفیه بخار گازهای طبیعی یا استفاده از مواد زیستی، که باید پیش از بهره برداری از نظر عملی بودن و هزینه مورد بررسی قرار بگیرند.بر اساس گزارش دیسکاوری، قدرت گشتاور این تراکتور هیدروژنی با تراکتورهای دیزلی برابری می کند و در عین حال داشتن یک ایستگاه مولد هیدروژن برای کشاورزان کاری دور از ذهن نخواهد بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سلام

خبری كه امروز صبح زود قبل از كلاس دیدم این بود كه وقتی می خواستم وارد سیسستم مدیریت بشم دیدم كه وب ما به عنوان دومین وب برتر میهن بلاگ ثبت شده امیدوارم كه این روند رو به رشد همچنان ادامه داشته باشه

با تشكر از زحمات دوستان عزیز

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 

اینترنت با سرعت در حال رشد است. هزاران کاربر روز به روز به آن اضافه می شود و سرعت دسترسی هم بالا می رود. دسترسی به اینترنت دیگر محدود به کامپیوتر ها نیست و تلفن های هوشمند، تبلت ها و تلویزیون ها هم از مصرف کنندگان اینترنت محسوب می شوند. ‏

شرکت سیسکو در یک تحقیق تازه اعلام کرده که ترافیک اینترنت تا سال 2015 چهار برابر میزان فعلی خواهد شد و تا آن زمان 15 میلیارد گجت مختلف (مانند کامپیوتر، لپ تاپ، تلفن همراه و...) به اینترنت متصل هستند. ‏

این آمار پیش بینی می کند تا سال 2015 سه میلیارد از جمعیت کره زمین کاربر اینترنت خواهند بود. مدیر شرکت سیسکو می گوید که این انفجار در ترافیک اینترنت به خاطر افزایش دسترسی به سرعت و تبادل ویدیو است. در کنار آن ابزارهای موبایل هم در حال تبدیل شدن به مصرف کنندگان بزرگ اینترنت هستند. آمار این تحقیق نشان میدهد تا سال گذشته 97 درصد ترافیک اینترنت توسط کامپیوترها مصرف می شده اما طی 4 سال آینده این میزان به 87 درصد می رسد و سهم گجت های قابل حمل افزایش پیدا می کند. ‏

آمار جدید پیش بینی می کند که ترافیک ویدیو در اینترنت طی 4 سال آینده بیش از 14 برابر افزایش پیدا می کند و این به خاطر افزایش دسترسی کاربران به اینترنت سریع تر است. البته این آمار وضعیت جهانی را بررسی کرده. اینترنت ما فعلا کند و گران است و مشمول این آمار نمی شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سال 365 روز است در حالی که:


1- در سال 52 جمعه داریم و میدانید که جمعه ها فقط برای استراحت است به این ترتیب 313 روز باقی میماند.


2- حداقل 50 روز مربوط به تعطیلات تابستانی است که به دلیل گرمای هوامطالعه ی دقیق برای یک فرد نرمال مشکل است. بنابراین263 روز دیگرباقیمیماند.


3- در هر روز 8 ساعت خواب برای بدن لازم است که جمعا”122 روز میشود. بنابراین 141 روز باقی میماند.


4- اما سلامتی جسم و روح روزانه 1 ساعت تفریح را میطلبد که جمعا”15 روز میشود. پس 126 در روز باقی میماند.


5- طبیعتا ”2 ساعت در روز برای خوردن غذا لازم است که در کل 30 روز میشود. پس 96 روز باقی میماند.


6- 1 ساعت در روز برای گفتگو و تبادل افکار به صورت تلفنی لازم است. چراکه انسان موجودی اجتماعی است. این خود 15 روز است. پس 81 روز باقی میماند.


7- روزهای امتحان 35 روز از سال را به خود اختصاص میدهند. پس 46 روز باقی میماند.


8- تعطیلات نوروز و اعیاد مختلف دست کم 30 روز در سال هستند. پس 16 روز باقی میماند.


9- در سال شما 10 روز را به بازی میگذرانید. پس 6 روز باقی میماند.


10- در سال حداقل 3 روز به بیماری طی میشود و 3 روز دیگر باقی است .


11- سینما رفتن و سایر امور شخصی هم 2 روز را در بر میگیرند. پس 1 روز باقی می ماند.


12- یک روز باقی مانده همان روز تولد شماست. چگونه می توان در آن روز درس خواند؟

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
تصاویری از شترها

تصاویری از شترها 


حالا توضیح را بخوانید:
این عکس در یک بیابان موقع غروب آفتاب گرفته شده درست از بالای سر شتر ها انچه به رنگ سیاه میبینید در واقع سایه شتر است .شتر های واقعی به صورت خطوط کمی سفید رنگ در تصویر مشاهده میشوند این عکس جایزه بهترین عکاسی از طبیعت را گرفته است .حالا یک بار دیگر با دقت نگاه کنید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

معادله عشق


جستجوی معادله ای ویژه در موتور جستجوی گوگل که از قابلیت تجزیه فرمولهای ریاضی برخوردار است، نمودار این فرمول را که به معادله "عشق" شهرت پیدا کرده نمایش خواهد داد.

ادامه دارد....ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 ” خر زدن ” فرایندی که طی اون یک دانشجو از حالت طبیعی خارج شده و زمان زیادی رو به مطالعه میپردازه ؛ خر زدن شرط لازم و نه کافی برای استاد دانشگاه شدن هست ؛میشه اون رو جز آلرژی های فصلی به حساب آورد (فصل امتحانات) ؛ خر زدن در شبهای امتحان به صورت فراگیری در دانشجو ها ظاهر میشه و مهمترین علامت اون علاقه شدید به کتب درسی بخصوص کتبی هست که در طول ترم تمایل چندانی به اون ها نداریم ؛ از عوارض جانبی خر زدن میشه به سرخی چشم ها ، گودی و سیاهی زیر چشم و موارد مشابه صورت آرایش نشده در خانوم ها و موهای ژل نزده در آقایون اشاره کرد ؛ این مشکل نیاز به داروی خاصی نداره و بلافاصله بعد از اتمام فصل امتحانات بخودی خود برطرف میشه .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

توجه : این پست فقط مخصوص داداش های گلم است و ربطی به هیچ فرد حقیقی و حقوقی ناشناس نداره

 

دنشجو های پسر هم بدبختناااااااا


 

اگه تیپ بزنن برن بیرون میگن با کی قرار داری؟ اگه لباسهای معمولی بپوشن میگن اصلا سلیقه نداری!!
اگه زیاد بگن دوستت دارم . میگن باز چه نقشه ای تو سرته اگه نگن دوست دارم میگن پای کس دیگه ای وسطه!!
اگه زیاد بهتون زنگ بزنن میگن اعتماد نداری اگه یه مدت زنگ نزنن میگن سرت خیلی شلوغه!!
اگه تو خونه زیاد بخندن میگن لوس شدی اگه نخندن میگن چه مرگته عاشق شدی!!
اگه شام بخوان میگن همش به فکر شکمتی اگه شام نخوان میگن چی کوفت کردی!!
اگه درس بخونن میگن خرخونی. اگه نخونن میگن چقدر خنگی,چه جوری دانشگاه قبول شدی؟
اگه خودکار استادو که افتاده زمین بدن دستش میگن چاپلوسی. اگه ندن میگن بی ادبی!!
اگه سر کلاس به دخترا سلام کنن میگن عاشق شده. اگه نکنن میگن اینو ببین چه غربتیه. انگار از پشت کوه اومده! یا میگن انگار آسمون سوراخ شده و این افتاده پایین!
خلاصه از اول تاریخ بشر پسرا بدبخت بود...

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

توجه : این پست ها فقط برای دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه می باشند و به دیگر دانشجویان ارتباطی ندارند

 

با عرض پوزش از خانم های کلاس(طرح سنجش جنبه خانم های کلاس)


خصوصیات دانشجویان دختر:

ترم 1- اصولاً وقتی به آنها بگویید با سه حرف پ- س – ر یک کلمه معنی دار بسازید مخ آنها errorمیدهد! چون فکر میکنند تنها دانشجوی این مملکت هستند عمراً کسی را تحویل نمیگیرند.و تا وقتی که قبل از اسمشان کلمه مهندس و دکتر را به کار نبرید جوابتان را نمی دهند! طولانی ترین مسیری را که طی میکنند مسیر دانشگاه تا خانه می باشد.تمام کتب ترم اول را می خرند و با دقت جلد میگیرند.سوژه خنده دانشجویان ترم بالایی هستند. وقتی به آنها سلام میکنید به چشم یک مزاحم خیابانی به شما نگاه میکنند! درفاصله بین کلاسها نان و پنیر دستپخت مادر را میل میکنند تا انرژی بگیرند! تنها وسیله نقلیه ای که سوارشده اند اتوبوس می باشد.از نظر شکل ظاهری بیشتر شبیه مردان غیرتمند و با خدا هستند!!


 


دختر دانشجو


با کمال ادب و احترام


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
تقدیم به کسایی که مث خودم دل خوشی از ریاضیات ندارن...

باز هم خواب ریاضی دیده ام /خواب خطهای موازی دیده ام 


خواب دیدم میخوانم ایگرگ زگوند /خنجر دیفرانسیل هم گشته کند


از سر هر جایگشتی میپرم /دامن هر اتحادی میدرم


دست و پای بازه ها را بسته ام /از کمند منحنی ها رسته ام


شیب هر خط را به تندی میدوم /گوش هر ایگرگ وشی را میجوم


گاه در زندان قدر مطلقم /گاه اسیر زلف حد و مشتقم


گاه خط را موازی میکنم/ با توان ها نقطه بازی میکنم


لشگری تمرین دارم بی شمار/ تیمی از فرمول دارم در کنار


ناگهان دیدم توابع مرده اند/ پاره خط و نقطه ها پژمرده اند


کاروان جذر ها کوچیده است/ استخوان کسرها پوسیده است


از لگ و بسط و نپر آثار نیست /ردپایی از خط و بردار نیست


هیچکس را زین مصیبت غم نبود /صفر صفرم هم دگر مبهم نبود


آری آری خواب افسون میکند /عقده را از سینه بیرون میکند


مردم زین ایکس و ایگرگ داد داد /روزهای بی ریاضی یاد باد!!!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

مهندسان آلمانی موفق به ساخت سیستم کنترلی ذهنی شده اند که با ثبت امواج الکتریکی مغز راننده به وی امکان می دهد تنها با فکر کردن رانندگی کند.


ادامه دارد...ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

آیا می‌دانیدحروف انگلیسی  A,B,C,D در املای انگلیسی هیچ یک از اعداد 1 تا 99 دیده نمی شود؟

حرف D برای اولین بار در عدد 100 بکار می رود (Hundred)


حروف A,B,C در املای انگلیسی هیچ یک از اعداد 1 تا 999 دیده نمی شود.

حرف A برای اولین بار در املای عدد 1000 دیده می شود (Thousand)


حروف B,C در املای انگلیسی هیچ یک از اعداد 1 تا 999999999 دیده نمی شود.

حرف B برای اولین بار در املای عدد بیلیون بکار می رود. (billion)


و حرف C هیچ وقت در املای اعداد انگلیسی بکار نمی رود!!!!!!!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 10 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شب شکن
تماس با ما
ورود به اتاق چت
  با ما همراه باشید
نام کاربری:
جنسیت:
 
   

sid:6BF52A52-394A-11D3-B153-00C04F79FAA6>


مکانیک دزفول Flash banner maker online Generate your flash banner free online
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای پایگاه مهندسان (مکانیک دزفول) محفوظ است