تبلیغات
وبلاگicon
پایگاه مهندسان (مکانیک دزفول) - مطالب دی 1390
پایگاه مهندسان (مکانیک دزفول)
این سایت در شبکه ساماندهی وب های پارسی ثبت شده است
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وطن یعنی سرود پاک بودن نگهبان تمام خاک بودن
وطن یعنی نژاد آریایی نجابت ، مهرورزی ، باصفایی
+++++++++++

پروردگار شما آن خدایی است که آسمانها و زمین را در شش روز خلق کرد، آن گاه بر عرش (فرمانروایی) قرار گرفت، روز را به پرده شب (و به عکس) در پوشاند که با شتاب در پی آن پوید، و نیز خورشید و ماه و ستارگان را مسخّر فرمان خود آفرید. آگاه باشید که ملک آفرینش خاص خداست و حکم نافذ فرمان اوست، بس منزه و بلند مرتبه است خدای یکتا که پروردگار عالمیان است.)
(Your Guardian-Lord is Allah, Who created the heavens and the earth in six days, and is firmly established on the throne (of authority): He draweth the night as a veil o'er the day, each seeking the other in rapid succession: He created the sun, the moon, and the stars, (all) governed by laws under His command. Is it not His to create and to govern? Blessed be Allah, the Cherisher and Sustainer of the worlds!)
++++++++++++
جهت ارتباط با سایت
mejsu@mihanmail.ir
mejsu@mailfa.org
mejsu@vatanmail.ir
mejsu@chmail.ir

مدیر وبلاگ : محمد سفیدگر
نظرسنجی
نظر سنجی بقای وب سایت ( یکی از گزینه های زیر را با توجه به اطلاعیه انتخاب کنید )

With God on our side__bob dylan


Oh my name it is nothin'
My age it means less
The country I come from
Is called the Midwest
I's taught and brought up there
The laws to abide
And the land that I live in
Has God on its side.

Oh the history books tell it
They tell it so well
The cavalries charged
The Indians fell
The cavalries charged
The Indians died
Oh the country was young
With God on its side.

The Spanish-American
War had its day
And the Civil War too
Was soon laid away
And the names of the heroes
I's made to memorize
With guns on their hands
And God on their side.

The First World War, boys
It came and it went
The reason for fighting
I never did get
But I learned to accept it
Accept it with pride
For you don't count the dead
When God's on your side.

When the Second World War
Came to an end
We forgave the Germans
And then we were friends
Though they murdered six million
In the ovens they fried
The Germans now too
Have God on their side.

I've learned to hate Russians
All through my whole life
If another war comes
It's them we must fight
To hate them and fear them
To run and to hide
And accept it all bravely
With God on my side.

But now we got weapons
Of the chemical dust
If fire them we're forced to
Then fire them we must
One push of the button
And a shot the world wide
And you never ask questions
When God's on your side.

In a many dark hour
I've been thinkin' about this
That Jesus Christ
Was betrayed by a kiss
But I can't think for you
You'll have to decide
Whether Judas Iscariot
Had God on his side.

So now as I'm leavin'
I'm weary as Hell
The confusion I'm feelin'
Ain't no tongue can tell
The words fill my head
And fall to the floor
If God's on our side
He'll stop the next war.

with god on our side download-128kbps-6.55mb

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یک فرمول ریاضی برای خرید بهترین هدیه کریسمس

یک روانشناس انگلیسی با نزدیک شدن به ایام کریسمس فرمول ریاضی را ارائه کرده است که برپایه آن می‌توان در خصوص خرید بهترین هدیه سال نو برای فرزندان تصمیم گیری کرد.
خرید هدیه سال نو برای عزیزان به خصوص فرزندان یکی از دشوارترین کارهای آخر سال به شمار می‌رود. به همین منظور کلیف آرنال روانشناس انگلیسی دانشگاه کاردیف در اقدامی جالب و عجیب این فرمول ریاضی را ابداع کرده است که به کمک آن می‌توان فهمید کودکان بیشتر دوست دارند از بابا نوئل چه هدیه ای را دریافت کنند.
این روانشناس با انجام یک نظرسنجی از پنج هزار پدر و مادر انگلیسی دریافت که در 65 درصد موارد فرزندان این افراد هدایایی را دریافت می کنند که از آنها استفاده نمی‌کنند. بنابراین بهتر است که پیش از خرید هدیه برای فرزندان، والدین اسباب بازی مورد نظر را برپایه شش معیار بررسی کنند.
به گفته این محقق، برای خرید یک اسباب بازی این معیارها باید مدنظر قرار گیرند: آیا این وسیله به کودک اجازه می‌دهد که به تنهایی با آن بازی کند؟ (متغیر Pi)، یا با دیگران با آن بازی می‌کند (Po)، آیا خلاقیت کودک را تحریک می‌کند (Cr)، آیا تعاملات اجتماعی کودک را توسعه می‌دهد (S)، آیا اسباب بازی موجب تحرک کودک می‌شود (U) و یا می تواند به خواهر و برادرهای کوچکتر نیز برسد (H).
سپس به عنوان ششمین معیار والدین باید تعداد ساعاتی را که در یک هفته کودک از اسباب بازی خود استفاده می‌کند بررسی کرده و این متغیر را با شناسه T نشان دهند. همچنین باید تعداد ماههایی را که اسباب بازی مورد توجه کودک باقی می‌ماند را با متغیر L نشان داد و آن را بررسی کرد. سپس ضرب این دو متغیر را به دست آورده با متغیرهای دیگر جمع و نتیجه را به ریشه مربع هزینه (متغیر C) تقسیم کرد.
به این ترتیب فرمول زیر به دست می‌آید:
TxL+Pi+Po+Cr+S+U+H تقسیم بر ریشه مربع C
نتیجه این فرمول درصد قابل استفاده بودن اسباب بازی را تعیین می کند که در مورد هر کودک متفاوت است.
براساس گزارش فاینشال تایمز، کلیف آرنال در این خصوص اظهار داشت: "می‌دانیم که امسال فشار مالی بالایی بر روی والدین برای خریدهای سال نو وجود دارد. به همین دلیل ما می‌خواهیم نشان دهیم که خرید یک اسباب بازی مفید تنها به قیمت بالای آن وابسته نیست بلکه مهم قابل استفاده بودن آن است. با استفاده از این فرمول می‌توان به اسباب بازیهای مفید با قیمت بسیار پایین رسید."


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

كریسمس آرام‌ترین روز آنلاین سال

طبق یك گزارش جدید، شب و روز كریسمس آرام‌ترین زمان آنلاین در سال است.

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام شركت اسكای، مدت زمان این عید تنها زمان سال است كه بریتانیایی‌ها برای تماشای تلویزیون و بودن در كنار خانواده خود آفلاین باقی می‌مانند.

هنگام كریسمس، زمان اوج كار با اینترنت 27 درصد پایین‌تر از یك روز متوسط كاری و كل میزان داده‌های دانلود شده نیز 20 درصد كم‌تر از میزان اصلی آن است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
متأسفانه در تاریخ 1390/10/06 در ساعت 00.22 دقیقه بامداد وبلاگ مکانیک 90 جندی شاپور بوسیله حمله سایبری با مشکل به هم ریختگی قالب فناوری اطلاعاتش مواجه شد، به همین دلیل تغییر قالب مشاهده می شود.
( در حداقل زمان ممکن وب بازسازی خواهد شد )

قابل توجه هکرهای عزیز
 
این وب به سیستم ضد هک تجهیز شده و از این پس توسط هکرهای گرامی دچار مشکل نخواهد بود
 اگه تونستید هکش کنید جایزه دارید

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

اربعین حسینی، تكرار یاد و خاطره حماسه سازان كربلاست

 

 

سلام بر حسین و اربعینش، سلام بر اربعین و زائرانش! و سلام بر اندوه های دل آنان كه به سوغات بر مزار كشتگان، عشق بردند و به مویه نشستند. به شوق زیارت صحن و سرای جان فزایت، اربعین شهادتت را به سوگ می نشینیم، یا حسین!

 اربعین از رازهای هستی است و اربعین حسین (ع) روز بسط لطف اوست بر پیروان و دوستدارانش. و در مقام حسین (ع) همین بس كه در زیارت اربعینش خطاب به جدشان محمد مصطفی (ص) و پدر بزرگوارشان حضرت علی (ع) و مادر گرامیشان فاطمه (س) میگوییم كه خداوند عزاداری شما را در رثاء حسین (ع) فبول فرماید.

 اربعین در فرهنگ عاشورا

در فرهنگ عاشورا، اربعین به چهلمین شب شهادت حسین بن علی(ع) گفته میشود که مصادف با روز بیستم ماه صفر است. از سنتهای مردمی گرامی داشت چهلم مردگان است، که به یاد عزیز فوت شده خویش، خیرات و صدقات میدهند و مجلس یاد بود  بر پا میکنند، در روز بیستم صفر نیز، شیعیان، مراسم سوگواری عظیمی را در کشورها و شــــهرهای مختلف به یاد عاشورای حسینی بر پا میکنند. عاشقان و پیروان آن امام، در سحال اســـــرار اربعین به ذکر پرداخته و  باران اشکبار  چشم خویش را با مظلومیت حسین و یارانش پیوند می زنند. این راه، راه تداوم عشق است و بی گمان هیچگاه بی رهرو نخواهد بود.

 نخستین اربعین

در نخستین اربعین شهادت امام حسین (ع)، جابر بن عبدالله انصاری و عطیه عوفی موفق به زیارت تربت و قبر سید الشهدا شدند. بنا به برخی نقلها، در همان اربعین، کاروان اسرای اهل بیت (ع) دربازگشت از شام و سر راه مدینه، از کربلا گذشتند و با جابر دیدار کردند. البته برخی از مورخان نیز آن را نفی کرده و نپذیرفته اند، از جمله مرحوم محدث قمی در «منتهی الامال» دلایلی ذکر میکند که دیدار اهل بیت از کربلا در اربعین اول نبوده است. به هر حال، تکریم این روز و احیای خاطره غمبار عاشورا، رمز تداوم شعور عاشورایی در زمانهای بعد بوده است.

 اربعین و عرفان

 اربعین از رازهای هستی، خصوصیت عدد چهل و اسرار نهفته در آن براى ما روشن نیست. البته چه بسا، با توجه به ویژگى ‏هاى انسان، «چهل بار» تكرار یك رفتار پسندیده موجب ملكه  معنوى و تعمیق آن رفتار و قابلیت نزول فیض خاص خداوند مى ‏شود. در فرهنگ اسلامى هم عدد چهل (اربعین) جایگاه ویژه اى دارد. چله نشینى براى رفع حاجات، حفظ كردن چهل حدیث، اخلاص چهل صباح، كمال عقل در چهل سالگى، دعا براى چهل مؤمن، از این نمونه هاست.

آمده است که چون حضرت موسی (ع) را قابل استماع کلام بی واسطه خداوند میکردند چهل روز به خلوت فرستادند و خداوند فرمود: «... و اذا واعدنا موسی اربعین لیله »

پیامبر حکیم (ص) فرمود:

« من اخلص لله اربعین یوماً فجر الله ینابیع الحكمة من قلبه على لسانه»: هر كس چهل روز فقط براى خداوند تعالى اخلاص چشمه های خداوند ورزد حكمت را از قلبش بر زبانش جارى مى‏ سازد.»

صاحب مرصاد العباد، عارف نامی نجم الدین شیرازی نیز گفته است: "و عدد اربعین را خاصیتی است در استکمال چیزها که اعداد دیگر را نیست." چنانکه در حدیث صحیح آمده است:

ان خلق احدکم بجمع فی بطن امه اربعین یوما ثم یکون علقه مثل ذلک.

و خواجه علیه السلام ظهور چشمه های حکمت از دل بر زبان را اختصاص اخلاص اربعین صباحا فرموده است، و حوالت کمال تخمیر طینت آدم علیه السلام به اربعین صباحا کرد و از این نوع بسیار است."

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
تاریخچه

در دوران شاپور اول شهر پر اهمیت جندیشاپور در كنار دزفول كنونی بنا شد . این شهر الگویی از انطاكیه بود و به اعتقاد برخی پایتخت خوزستان نیز گردید . شهر جندیشاپور بیش از همه به عنوان بزرگترین مركز علم و دانش زمان خود شهرت یافته بود . این شهر از مراكز مهم دوران ساسانیان و محل ایجاد نخستین دانشگاه و بیمارستان ایرانی است كه در زمان خود از اهمیت والایی برخوردار بوده و رشته‌هایی همچون پزشكی و فلسفه توسط استادان ایرانی ، هندی و یونانی در آن تدریس میشده است. در سال 17 هجری و به روایتی دیگر ، سال 19 هجری این شهر توسط مسلمانان فتح می‌شود ، تصرف این شهر بدون جنگ و خونریزی صورت گرفته ، بدین معنی كه دروازه‌های شهر باز بوده و مردم به مانند زمان صلح بدون اسلحه به شهر وارد و یا از آن خارج می‌شده‌اند . در اوایل اسلام هم شهرت این شهر علاوه بر دانشگاه معتبر پزشكی ، به صنایع دستی ، زراعت ، نیشكر و برنج‌كاری فراوان آن بوده كه محصول آنها به نقاط دور دست هم صادر می‌شده است . شهر جندی‌شاپور تا 372 هجری قمری آباد بوده و در قرن ششم هجری به گفتة مقدسی (مورخ) بواسطه حمله عشایر لر و عرب به ویرانه‌ای تبدیل می‌شود .

 بقایای پل منتهی به شهر جندی‌شاپور در 9 كیلومتری شهرستان دزفول

دزفول معرب دژپل یا دژپوهل ( پل در زبان پهلوی پوهل بوده است ) و یكی از قدیمی‌ترین شهرهای استان خوزستان است . این منطقه قصر روناش نیز نامیده می‌شده است . پادشاهان ساسانی به منظور نگهداری از پلی كه روی رودخانه دز در میانه راه جندیشاپور و شوش احداث شده بود ، دژی در ابتدای آن ساختند ، اسم دژپل از همان زمان برروی این شهر نهاده شد . توسعه شهری و تمركز در دزفول را به بعد از ویرانی شهرهای جندیشاپور و شوش در قرن پنجم هجری نسبت می‌دهند كه به تدریج اهالی این دو شهر در اثر عدم تأمین مالی و جانی به دزفول كه از موقعیتی مناسب برخودار بوده مهاجرت كرده ، در جوار دژ و قلعه آن سكنی گزیده ، موجب توسعه و رونق هر چه بیشتر دزفول گردیدند .

 

در تاریخ معاصر دزفول ، جنگ تحمیلی هشت ساله مشكلات و مسائل بسیاری در شهر دزفول ایجاد كرد . موشك باران شدید شهر ، موجب تخریب تعداد زیادی از بناها و واحدهای مسكونی با ارزش بافت قدیم دزفول گردید . علاوه بر تخریب مستقیم مناطق مسكونی و فضاهای شهری ، تأثیرات جانبی خسارات وارد آمده بر پیكره این شهر نیز قابل توجه بود ، البته در این میان باید از ایستادگی و مقاومت مردم دزفول كه در این سالهای سخت با روحیه‌ای مثال‌زدنی نمونه‌ای از یك ملت مقاوم و زنده را در پیش چشم جهانیان به نمایش گذارد ، یاد كرد .   

 

شهر دزفول مركز شهرستان بوده و وسعتی معادل 6/19 كیلومتر مربع دارد . مجموع راههای موجود در سطح شهرستان دزفول 1614 كیلومتر است كه 228 كیلومتر آن راه اصلی بوده ، 1197 كیلومتر راه فرعی و 189 كیلومتر هم راه روستایی دارد . شهر دزفول مستقیماً در مسیر جاده‌های اصلی نبوده و از طریق اندیمشك به جاده‌های شمالی و غربی كشور مربوط می‌شود ، این شهر عمده‌ترین امكان ارتباط فعلی شهرهای شوشتر و مسجدسلیمان با شبكه راههای اصلی كشور می‌باشد . دزفول مستقیماً با شوش و از آنجـا با سایــر نقاط جنـوبی‌تر استــان از جمله اهواز ( مركز استان ) در ارتباط است . از راههای دیگر ارتباطی شهر دزفول بزرگــراه در دست احداث تهران ? ماهشهر است كه در مقایسه با جاده فعلی حدود 210 كیلومتر مسیر را كوتاهتر می‌كند . مردم دزفول علاوه بر امكان دسترسی و استفاده از راه‌آهن سراسری تهران ? خرمشهر با افتتاح فرودگاه دزفول واقع در سایت پایگاه چهارم شكاری امكان ارتباط هر چه بهتری با سایر نقاط كشور خواهند داشت .

قسمت شمالی شهرستان دزفول كوهستانی و قسمت مركزی و جنوبی آن دشت است . مرتفع‌ترین قله‌های كوههای شمالی منطقه عبارتند از : قله كوه سالِن به ارتفاع 2700 متر و قله كرناس به ارتفاع 2300 متر ، از سایر كوههای شهرستان دزفول می‌توان از كنگوان ، هدا ، لنگر برآفتاب ، با دز و تفتان نام برد . ارتفاع متوسط این شهرستان از سطح دریا 143 متر است .

منطقه دزفول بوسیله سه رود دز ، سرخ‌رود ، عجیرب و شعبات آنها  مشروب می‌شود و بخش اعظم آبیاری اراضی این منطقه و مناطق همجوار آن توسط این رودخانه‌ها تأمین می‌شود . سد بزرگ دز بر روی رودخانه دز درشمال شرقی دزفول بنا شده است . این سد با ظرفیت 3/3 میلیارد متر مكعب آب ، نیاز فعالیتهای كشاورزی به آب را مرتفع نموده ، نیروگاه آن با تولید 520 مگاوات برق ، نیاز  عمدة منطقه را تأمین ‌نموده و تنظیم فركانس كل شبكة برق كشور را به عهده دارد . علاوه بر آن سد كرخه در غرب منطقه دزفول و سد تنظیمی و سدی انحرافی بر روی دز در شمال و جنوب غربی دزفول در كنترل سیلابهای منطقه و آبیاری اراضی كشاورزی نقش بسزایی دارند .

 

 

شهرستان دزفول در منطقه گرم و نیمه مرطوب قرار گرفته و خصوصیات عمده آب و هوایی آن هوای گرم و نیمه مرطوب با تابستانهای گرم و طولانی و زمستانهای معتدل می‌باشد . بارندگی در این شهرستان از اوایل پاییز تا اواسط بهار صورت می‌گیرد كه قسمت عمده آن در فصل زمستان اتفاق می‌افتد . مقدار بارندگی سالانه شهرستان دزفول بطور متوسط 6/379 میلیمتر است ، در تابستان حدود یك ماه شرجی دارد و حداكثر دمای هوا در گرمترین ماه سال در این فصل 50 درجه سانتیگراد است ، در فصل زمستان به مدت حداكثر دو ماه زمستانی با سرمای زیاد دارد كه در همین ایام آفتاب هم بسیار مناسب و لذتبخش است . معدل حداقل دمای هوا در سردترین ماه سال در این فصل بین صفر تا ده درجه سانتیگراد است ، بنابراین حتی در سردترین روزهای زمستان هم یخبندان وجود ندارد . بادهایی كه از سمت شمال ، شمال شرقی و شرق دزفول می‌وزند ، بدلیل وجود رشته كوههای زاگرس در این جبهه‌ها نسیم خنكی به همراه خود آورده ، باعث خنك شدن هوا می‌شوند ، بادهایی كه از جنوب ، جنوب‌غربی و غرب در فصلهای تابستان و پاییز می‌وزند ، باعث ایجاد گرد و غبار و تشدید گرمای هوا می‌شوند ، بادهایی كه از این جبهه‌ها در ماههای خرداد ، تیر و مرداد جریان دارند ، بادهایی بسیار بد و ناخوشایندند . بطور كلی جهت باد در طول شبانه روز در شهر دزفول بسیار متفاوت است جهت باد در بعضی روزها حتی ساعت  به ساعت تغییر كرده و از هیچ نظم خاصی تبعیت نمی‌كند .

زبان رسمی مردم دزفول فارسی می‌باشد . لهجه دزفولی نیز كه در بین مردم این شهر رایج است ، لهجه‌ای است ایرانی كه در دزفول بدان تكلم می‌كنند و ظاهراً از بقایای خوزی است كه قدما از آن نام برده‌اند .

 

 

 تاریخچة مجتمع آموزش عالی جندی شاپور

 

در تاریخ 15/2/1351 دانشگاه جندی‌شاپور اهواز با خرید قطعه زمینی به مساحت 5/126 هكتار از اراضی صفی آباد دزفول بمنظور تأسیس دانشكده كشاورزی , پروژة ایجاد شاخة شمالی را آغاز كرد .

 

در سال 1355 چارت سازمانی دانشكده به تصویب رسید و چهار دانشكدة مهندسی , علوم , كشاورزی و پزشكی در دستور كار توسعة شاخه شمالی قرار گرفت . در سال 1356 ساخت بیمارستان500 تختخوابی دكتر گنجویان بعنوان دانشكدة پزشكی آغاز شد و در همان سال قطعة زمینی نیز به مساحت 18 هكتار برای تأسیس ساختمانهای اداری و آموزشی از طرف

سازمان آب و برق خوزستان به دانشكده واگذار گردید .

 

شروع به كار دانشكده به علت تقارن با انقلاب اسلامی مردم ایران تا سال 58 به تعویق افتاد . در این سال قطعة زمین دیگری نیز به مساحت 14 هكتار در اختیار دانشكده قرار گرفت . در این سال دانشكده دارای یازده نفر عضو هیأت علمی بود كه متاسفانه مجدداً پیش از پذیرش دانشجو , جنگ تحمیلی عراق علیه ایران مانع شروع بكار دانشكده شد و این وضعیت تا پایان جنگ ادامه داشت . هیأت علمی مذكور نیز در این شرایط پراكنده و اكثراً در دانشگاه اهواز مشغول به تدریس شدند . در طول دوران دفاع مقدس , كلیة امكانات شاخة شمالی در اختیار رزمندگان اسلام قرار داشت و ساختمان اصلی آن بعنوان ستاد تخلیة شهدا و مجروحین مورد استفاده قرار گرفت .

 

فعالیت آموزشی شاخة شمالی از سال 67 با پذیرش دانشجو در رشتة كاردانی كارهای عمومی ساختمان شروع شد و در سال 71 , رشتة كاردانی ماشین آلات مكانیك به عنوان دومین رشتة دانشكده شروع به كار كرد . در سال 71 وزیر وقت آموزش عالی ( دكتر معین ) در محل دانشكده حضور یافتند و برنامة توسعة شاخة شمالی را با قول مساعد مسؤولین استانی و شهرستانی تصویب كردند .

 

در سال 74 مجوز رشته‌های كاردانی معماری و كارشناسی عمران ـ عمران وكارشناسی عمران ـ آب اخذ گردید و بلافاصله پذیرش دانشجو صورت گرفت . در سال 76 , اعتبار 12 میلیارد ریالی از محل اعتبارات ملی برای احداث ساختمان دانشكدة مهندسی با زیربنای8800 متر مربع تصویب شد و از آغاز سال 78 عملیات ساختمانی شروع شد و فاز اول آن كه بالغ بر 4000 متر مربع است ،آمادة تحویل میباشد .

 

بین سالهای 76 تا 82 دانشكده بیشتر بدنبال تجهیز دانشكده از قبیل امكانات آزمایشگاهی ، كارگاهی ، رایانه و كتابخانه بوده است و در این زمینه به توفیقات قابل توجهی نائل شده است . همچنین جذب استاد و ایجاد امكان برای ادامة تحصیل اساتید موجود از اولویتهای كاری دانشكده بوده است . از مهرماه سال 80 ، پذیرش دانشجوی معماری در مقطع كارشناسی ناپیوسته آغاز شد . تیرماه 80 وزیر محترم آموزش عالی , دكتر معین ، با اختصاص ردیف مستقل بودجه برای شاخة شمالی موافقت فرمودند كه نهایتاً سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور با این امر موافقت نمود و از آغاز سال 81 این امر متحقق گشت و بدنبال آن از آغاز سال 82 كلیة اعتبارات امور دانشجوئی و دو بخش از اعتبارات عمرانی (تعمیرات اساسی و تجهیزات ) نیز مستقل گشت . اخذ مجوز پذیرش دانشجو در مقطع كارشناسی مهندسی مكانیك  گرایش حرارت و سیالات و مقطع كارشناسی ناپیوستة عمران و كارشناسی الكترونیك و كارشناسی شیمی نیز باعث شروع به كار این دو رشته از مهر 82 شد .

 كارگاههای موجود گروههای آموزشی دانشكده

  آزمایشگاه برق و الكترونیك

 

 آزمایشگاه مكانیك خاك و بتون

 

   كارگاه چوب

 

 كارگاه ماشین ابزار

 

 

كارگاه اتومكانیكنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شب شکن
تماس با ما
ورود به اتاق چت
  با ما همراه باشید
نام کاربری:
جنسیت:
 
   

sid:6BF52A52-394A-11D3-B153-00C04F79FAA6>


مکانیک دزفول Flash banner maker online Generate your flash banner free online
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای پایگاه مهندسان (مکانیک دزفول) محفوظ است